معاون وزیر راه:

پرونده مسکن مهر باید تا سال آینده بسته شود

پرونده مسکن مهر باید تا سال آینده بسته شود
شناسه خبـر : ۱۱۱۵۶۱ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پرونده مسکن تا سال آینده به دستور رییس جمهور و تاکید وزیر راه و شهرسازی باید بسته شود.

 «علیرضا جعفری» در آیین بهره برداری از یک هزار و ۳۶۶ واحد مسکن مهر در شهر جدید مهستان در البرز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره عقب ماندن در مسکن افزود: امروز دولت در حوزه مسکن در نگاه اول چهار میلیون واحد را مدنظر دارد و در تلاش است تا با کار جهادی، فرمایشات ایشان را در موضوع مسکن را جبران کند.

وی اضافه کرد: مسکن مهر در زمان خود یکی از طرح های خوب برای مسکن دار شدن مردم بود اما متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفت.

جعفری با اشاره به اهتمام دولت برای اجرای طرح مسکن مهر تاکید کرد: اما امروز با تلاش های صورت گرفته از سوی دولت شاهد این هستیم که بخشی از این طرح پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی به سرانجام رسید.

وی با بیان اینکه در موضوع مسکن باید برنامه ریزی های بیشتری برای به نتیجه رساندن آنها صورت گیرد، اظهار داشت: در طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید مهستان ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که پس از پالایش تعداد متقاضیان واقعی و حائز شرایط این تعداد به ۲۰ هزار نفر رسیده است.

جعفری ادامه داد: به همین منظور امروز ساخت ۱۵ هزار واحد آغاز شده و در گام دوم نیز مقرر شده تا عملیات ساخت  ۱۲ هزار واحد دیگر اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه البرز در اجرای بحث نهضت شهرک سازی پیشرو بوده گفت: با توجه به تعیین تکلیف اراضی در دولت سیزدهم، البرز اولین استانی بود که در بحث نهضت شهرک‌سازی با دریافت مجوز چهار شهرک سکونتگاهی و یک شهرک اقامتگاهی پیشقدم شده است.

وی در ادامه به تعیین تکلیف اراضی فخر ایران در البرز اشاره کرد و گفت: این اراضی یکی از ظرفیت های بالقوه بوده که به زودی اقدامات عملیاتی آن اجرایی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کنار اجرای نهضت ملی، شهرسازی را فراموش نخواهیم کرد، اظهار داشت: این در حالی است که بنا داریم در دولت سیزدهم الگوی شهر اسلامی مبتنی بر زیست بوم هر منطقه را به اجرا در آوریم.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz