ثبت شرکت صوری ترفندی برای اخذ وام قرض الحسنه در البرز

ثبت شرکت صوری ترفندی برای اخذ وام قرض الحسنه در البرز
شناسه خبـر : ۱۱۱۵۴۰ سه شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹

رییس پلیس امنیت اقتصادی البرز گفت: با تلاش ماموران مبارزه با مفاسد اقتصادی ، شخصی که با ثبت شرکت صوری اقدام به دریافت ۵۳ میلیارد ریال وام قرض الحسنه کرده بود، در این استان دستگیر شد.

سرهنگ مهدی افشاری  اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر دریافت تسهیلات با مبالغ بالا توسط شخصی با ثبت شرکت های صوری، بررسی موضوع در دستورکار اداره اطلاعات و عملیات پلیس اقتصادی قرار گرفت.
وی افزود: بررسی های ماموران مشخص کرد که شخصی که با ثبت شرکت صوری و تبانی با یکی از مدیران بانکی اقدام به دریافت ۵۳ میلیارد ریال وام قرض الحسنه کرده و اقساط آن ها را پرداخت نکرده است.
افشاری با اشاره به دستگیری مدیر بانکی که اقدام به تبانی با متهم کرده بود، خاطرنشان کرد که با انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم اصلی پرونده نیز شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
وی گفت: متهم در تحقیقات تکمیلی اذعان داشت که با ثبت ۲ شرکت صوری و جعل اسناد اقدام به دریافت ۱۸۵ فقره تسهیلات قرض الحسنه به میزان ۵۳ میلیارد ریال کرده است.
 افشاری با اشاره به تکمیل پرونده و ارسال آن به مراجع قضایی، خاطرنشان کرد: پلیس امنیت اقتصادی به منظور مبارزه با مفاسد اقتصادی در سال های اخیر تشکیل و در این مسیر نیازمند همکاری عموم مردم است تا با معرفی مفاسد اقتصادی با آن ها برخورد کند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz