رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های البرز:

نخستین همایش استانی تبیین اندیشه های دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود

نخستین همایش استانی تبیین اندیشه های دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود
شناسه خبـر : ۱۱۱۴۶۹ شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز به نقش ایران اسلامی در جهان اشاره کرد و گفت: اکنون هیچ معادله ای در دنیا بدون نظر ایران به نتیجه نمی رسد.

حجت الاسلام و المسلمین امیر ابراهیم زاده روز شنبه در نشستی که با حضور خبرنگاران و تعدادی از اساتید بسیجی دانشگاه های استان البرز در دانشگاه آزاد اسلامی کرج با موضوع نخستین همایش استانی تبیین اندیشه های دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد، افزود: این جایگاه ایران به اندیشه های رهبر معظم انقلاب در موضوع دفاعی در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی برمی گردد.

وی با بیان اینکه این همایش در پنج محور برگزار می شود و کمیته های علمی، اجرایی، شورای سیاستگذاری و دبیرخانه آن راه اندازی شده است،اظهار داشت: محور اول این همایش با موضوع مبانی اصول، ابعاد اندیشه و مکتب دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی می باشد و محور دوم با موضوع گام دوم انقلاب در اندیشه و مکتب دفاعی رهبر معظم انقلاب تعیین شده است.

وی سومین محور را مقاومت و آینده آن عنوان کرد و گفت: مقاومت یکی از اندیشه های رهبر معظم انقلاب است که دشمنان نیز به آن اعتراف می کنند به طوریکه در بحرین، یمن، سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان اگر جبهه مقاومت با عده کم پیروز میدان است، همیشه بایستی اعتراف کنند که سیاست دفاعی انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مکتب امام (ره) و مقام معظم رهبری است که توانسته عالم را به خود جذب کند و سیاست شهادت را برتر از این می دانند که در ننگ زندگی کنند.

وی افزود: جوانانی همچون مدافعان حرم در این راه به شهادت رسیدند که نشان می دهد اندیشه رهبر ایران اسلامی و سیاست دفاعی ایشان در جنگ سخت و نرم در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نرم بر کسی پوشیده نیست.

ابراهیم زاده چهارمین محور را ساز و کارها و ابزارهای دفاعی در اندیشه رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و اظهار داشت: پنجمین محور این همایش نقش انقلاب اسلامی ایران در افول قدرت آمریکا است.

وی با بیان اینکه بر اساس مکتب قرآن و عترت، خدا خلف وعده نمی کند و وعده داده هر کسی در راه ما جهاد و حرکت کند او را هدایت و یاری می کنیم، گفت: نقش انقلاب اسلامی در افول آمریکا بر هیچ کس پوشیده نیست و ایران ثابت کرد که اگر مکتب قرآن و عترت باشد و اگر سربازان این مکتب گوش به فرمان ولایت باشند و سر سیاستی که می داند سیاست خدا و قران و عترت است بگویند و بایستند پیروزی از آن رزمندگان اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام تهاجم را حرام می داند ولی در برابر هر متخاصم و متهاجمی اسلام و رهبر و مردم از اول تا آخر ایستاده اند.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz