آسیب‌هایی که متوجه کارکنان دستگاه قضا است شناسایی شود

آسیب‌هایی که متوجه کارکنان دستگاه قضا است شناسایی شود
شناسه خبـر : ۱۱۱۳۹۳ پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱

رییس کل دادگستری استان البرز گفت: ابتدا باید آسیب‌هایی که متوجه همکاران قضایی و مجموعه می‌شود، شناسایی و سپس زمینه‌های آن برطرف گردد تا با رفع زمینه‌های آسیب زا، نیاز به اقدامات دیگر نباشد.

حسین فاضلی هریکندی، رییس کل دادگستری استان البرز، در آیین تقدیر از کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری کل و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در استان، با اشاره به فلسفه تشکیل حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، یکی از مهمترین وظایف این مجموعه را موضوع صیانت از کارکنان و دستگاه عنوان کرد و گفت: صیانت در این جا به معنای عام و کلی مدنظر است که هم پیشگیری و هم در موارد لزوم اقدام برای حفظ پرسنل و مجموعه را در بر می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اولین و مهمترین مرحله صیانت، پیشگیری است، یادآور شد: در این حوزه ابتدا باید آسیب‌هایی که متوجه همکاران و مجموعه می‌شود، شناسایی و سپس زمینه‌های آن برطرف گردد تا با رفع زمینه‌های آسیب زا، نیاز به اقدامات دیگر نباشد.

فاضلی هریکندی افزود: اگر پیشگیری با اشراف لازم صورت گیرد نیاز به مراحل دیگر نخواهد بود ضمن اینکه؛ در صورت بروز زمینه‌های آسیب هم باید در همان ابتدا با کمترین هزینه از طریق اقداماتی نظیر آگاهی بخشی به همکاران از بروز آسیب‌های بیشتر به آنها و نیز دستگاه جلوگیری کرد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به سختی‌های فعالیت در حوزه حفاظت و اطلاعات بیان کرد: ضرورت حفظ حریم شخصی و خصوصی کارکنان در کنار لزوم اشراف اطلاعاتی لازم برای انجام ماموریت‌های محوله با هدف صیانت و پیشگیری و اقدام به موقع جهت جلوگیری از آسیب به فرد و مجموعه و تلفیق این دو موضوع  از سختی‌های کار در مجموعه حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه است.

وی افزود: مجموعه نظارتی دادگستری کل استان البرز اعم از حفاظت و اطلاعات و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات‌های ادارات کل وابسته به قوه قضائیه در استان تلاش وافری برای انجام وظایف و امور محوله و صیانت از پرسنل و مجموعه‌های قوه قضائیه با رعایت شئون کارکنان و حریم شخصی آنها و ایجاد آرامش خاطر جهت انجام وظایف و‌مسئولیت های همکاران دارند. 

در پایان این مراسم رئیس شورای قضایی استان البرز به مناسبت سالروز تشکیل حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه از تلاش‌ها و خدمات رئیس و کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان و مسئولین حفاظت و اطلاعات‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح و ادارات کل بازرسی، پزشکی قانونی، زندان‌ها و ثبت اسناد و املاک استان البرز تقدیر کرد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz