مهمترین تجلیل از خبرنگاران حفظ و تضمین آزادی بیان و آزادگی خبرنگاران است

مهمترین تجلیل از خبرنگاران حفظ و تضمین آزادی بیان و آزادگی خبرنگاران است
شناسه خبـر : ۱۱۱۳۵۵ شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۴

امام جمعه شهرستان فردیس گفت: مهمترین تجلیل از خبرنگاران حفظ و تضمین آزادی بیان و آزادگی خبرنگاران است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان فردیس ضمن تبریک روز خبرنگار و اصحاب رسانه و قلم افزود: رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران است، اگر درست به وظیفه خود عمل کنند نقش و سهم زیادی در توسعه و پیشرفت شهر، شهرستان، استان و کشور دارند و اگر درست عمل کنند می توانند جلوی فساد را بگیرند.

وی با بیان اینکه قشر خدوم خبرنگاران که کار آنها پر خطر است باید مورد تقدیر واقع شوند، اظهار داشت:  باید پنج نکته مورد توجه خبرنگاران قرار گیرد  و در اطلاع رسانی به مردم شفاف سازی اقدامات و تصمیمات خبرنگاران می توانند قدرت نظارت بر مسوولان را بیشتر کنند.

وی افزود: خبرنگاران آزاد هستند اما بایدانصاف هم داشته و امانتدار و پایبند به منافع ملی و قانون باشند.

وی بابیان اینکه خبرنگاران باید باعث آرامش اجتماعی شوند، افزود: خبرنگاران باید صدای مردم باشند نه صدای اصحاب قدرت اما در عین حال حافظ حقوق شهروندی و آبروی مردم باشند و با نشر اخبار نادرست حتی گاهی درست، آبروی مردم را حق ندارید بریزید.

حسینی گفت: خبرنگاران با بیان واقعیات جلوی تحریف را بگیرید، شایعات بی اساس را خنثی و سیاهنمایی دشمنان را خنثی کنند.

امام جمعه فردیس با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات شهرداری باید برای امور فرهنگی هزینه شود، بیان داشت: ریالی برای دفتر امام جمعه و مصلای نماز جمعه نمی خواهم اما امام جمعه رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس است و در جمعی که عالی ترین مسوول شهرستان هستند مصوباتی دارند که برای اجرای مصوبات باید از شورای شهر که برای توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرستان کمک گرفت اما یک عده نادرست، یاخائنانه و یا جاعلانه اخبار نادرست پخش کنند و خبرنگاران موظف هستید برای نشر واقعیات جلوی کسانی که حرف مفت می زنند و یا باعث عقب ماندگی شهر می شوند جلوی آنها را بگیرید.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر در دوران جنگ تبلیغاتی و  روانی دشمنان قرار داریم، گفت: نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه مضاعف می شود و خبرنگاران به حضرت زینب (س) اقتداء کنند نسبت به وطن خود با همیت و مردانگی در برابر دشمنان و ناآگاهان دفاع کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان فردیس در بخش دیگر سخنان خود ضمن تشکر از استاندار البرز بخاطر پیگیری در مسئله انتزاع فردیس از کرج اشاره کرد و گفت: عمده مشکلات شهرستان فردیس از عدم انتزاع است از اینکه استاندار البرز مشکلات فردیس را پیگیری و جدیت به خرج دادند تشکر می کنم.

حسینی افزود: از استاندار البرز درخواست می کنم در ایجاد آرامستان بومی فردیس جدیت داشته باشند این مطالبه مردمی را محقق کنند.

امام جمعه فردیس گفت: ۹ ماه از موضوع پیگیری آرامستان فردیس می گذرد و صدای ما در شهرستان و استان باید شنیده شود، سه بیمارستان در فردیس در حال تکمیل است و به ویژه بیمارستان دولتی و انتظار داریم رسیدگی و بهره برداری شوند. 

حسینی افزود: تقاضای دیگر این است که در سفر رییس جمهور به استان البرز مصوباتی داشت که چند ماه می گذرد اما شاهد مصوبات سفر استانی رییس جمهور در شهرستان فردیس نشده ایم می خواهیم هر چه زودتر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه شهرستان فردیس دچار آسیب های اجتماعی فراوانی است که نیازمند توجه ویژه از سوی مسئئولان استان است، گفت: با وضع آسیب های اجتماعی که ریشه آن فرهنگی دارد پنج ماه از اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فردیس می گذرد که با سرپرستی می شود.

وی به گفتمان عاشورا اشاره کرد و افزود: این روزها کم نیستند کسانی که با قلم به دست گرفتن یا استفاده از تریبون نهضت با عظمت عاشورا را تحریف می کنند.

حسینی افزود: حسین ابن علی (ع) فریاد کشید و  نظام سیاسی ستمگر و نامشروع را به چالش کشید به جای تنش زدایی در برابر حاکمان جائر تنش زدایی کرد و از مدینه به مکه و از مکه به کوفه و کربلا ما در برابر دشمنان درجه یک و متجاوزان به اسلام و کشور تنش زدایی نمی کنیم متجاوز را باید گوش مالی داد.

امام جمعه فردیس گفت: لذا در برابر آنها باید ایستادگی کرد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عاشورا درس معامله و مذاکره نداد عاشورا یعنی هیهات من الذله است راه حسین ابن علی (ع) راه ایستادگی و گفتمان انبیاء و آزادگان است که به سرور آزادگان معروف است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz