بانوان رسانه ای البرز مدرک سرویس و نگهداری خودرو دریافت می کنند

بانوان رسانه ای البرز مدرک سرویس و نگهداری خودرو دریافت می کنند
شناسه خبـر : ۱۱۱۳۴۶ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲

یکی از موضوعات مطرح در جامعه امروزی، فعالیت بانوان در اجتماع است. موضوعی که پیش از این و البته در سالهای گذشته تا حدودی مغفول مانده بود و با گذشت زمان روز به روز شاهد حضور بیشتر بانوان در عرصه های مختلف و حوزه های متنوع و در اشتغال های متنوع هستیم.

به گزارش شهروندالبرز، در این میان بستر های پیشرفت بانوان نیز روز به روز با برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت ایجاد می شود تا بانوان نیز همپای مردان جامعه به عنوان نیمی از جمعیت کشور،  از مهارتهای لازم، علم آموزی و آموزش فناوری های مختلف در رشته های گوناگون، برخوردار گردند.

در این خصوص خانه مطبوعات استان البرز در اقدامی خلاقانه بنا داشت با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان البرز، اولین دوره سرویس  و نگهداری خودرو را برای بانوان رسانه برگزار کند.

اقدامی که در ابتدا با تردید ولی در ادامه به گرمی، با استقبال بانوان ، از نوع رسانه ای قرار گرفت که در نوع خود کم نظیر بود.

رئیس خانه مطبوعات استان البرز در گفتگویی، هدف از تشکیل این دوره را چنین عنوان می کند:

با توجه به اینکه نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می دهند و همچنین فعالیت بیش از نیمی از اصحاب رسانه توسط این قشر در عرصه خبر برآن شدیم تا با هدف مهارت آموزی در زمینه ای متفاوت، این دوره را برگزار کنیم.

رضا عباس زاده ادامه داد: خانه مطبوعات استان البرز به عنوان حامی خبرنگاران، بخصوص بانوان فعال رسانه ای ، پیش از این دوره های مختلفی برای مهارت آموزی این قشر برگزار نموده است، لیکن با توجه به اینکه بسیاری از بانوان به لحاظ رسم متداول، از اطلاعات  نسبی کمتری نسبت به خودرو ای که سوار می شوند دارند، تصمیم گرفته شد تا در این زمینه با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان البرز، دوره سرویس و نگهداری خودرو مختص بانوان، برگزار گردد که خوشبختانه با استقبال روبرو شد.

این مسئول با بیان اینکه با توجه به درخواست بانوان رسانه ای ، تشکیل و آموزش دوره های تکمیلی  در زمینه خودرو پیگیری خواهد شد، افزود: یکی از رسالت های خانه مطبوعات پیگیری مشکلات خبرنگاران و تلاش در جهت بروز رسانی اطلاعات در علوم مختلف با برگزاری دوره ها است که این مهم هم در گذشته و هم در آینده به صورت مداوم با استعانت از یاری خداوند و مساعدت دست اندر کاران انجام خواهد شد.

نویسنده : زهرا قاسمی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz