رییس شورای اسلامی اسلامشهر از تصویب بودجه ۱۴۰۱ خبر داد

رییس شورای اسلامی اسلامشهر از تصویب بودجه ۱۴۰۱ خبر داد
شناسه خبـر : ۱۱۱۳۴۱ چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹

رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر بر تلاش مجموعه مدیریت شهری برای تحقق نسبتاً ۱۰۰ درصدی بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد.

به گزارش شهروندالبرز - مینا فرجی

 

محمد مهدی سلیمی رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر در بیست و پنجمین نشست رسمی شورا که با حضور تمامی اعضای شورا، شهردار و مدیران شهری برگزار شد، با اشاره به ایام دهه کرامت و آرزوی بهره مندی از کرامات و برکات امام رضا (ع) اظهار داشت: درحال حاضر مهمترین موضوع شهری این است که بودجه سال ۱۴۰۱ را همانند سال گذشته نسبتاً محقق شده ببینیم و شهردار و مجموعه مدیریت شهری در مسائل اساسی شهر با اولویت بندی مناسب و ظرفیت های درآمدی شهری تمام تلاش خود را به کار گیرند.
وی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از بسیاری پروژه های ملی و استانی از درآمدهای شهری پرداخت می‌شود باید تدابیر لازم برای تخصیص اعتبارات استانی و ملی در این زمینه اندیشیده شود.

سلیمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص قدردانی از خدمات شایسته مسئولین تصریح کرد: در کنار نظارت و انتقاد از عملکرد مسئولین، قدردانی از خدمات شایسته آنان وظیفه ماست و بر خود لازم می دانیم از مجموعه خدمات شهری که در این شرایط سخت با قوت در حال خدمات رسانی به شهروندان هستند، تقدیر کنیم هرچند در برخی سازمان ها و مناطق و ضعفهایی هم وجود دارد که اعضای شورا به فراخور موضوعات و زمان در جلسات تخصصی به اطلاع مدیران می رسانند.

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: بحمدالله در ماه های اخیر کاهش تخلفات ساختمانی را شاهد هستیم، اما در کنار آن باید موضوعات انگیزشی برای صدور پروانه و پویایی در ساخت و ساز و افزایش درآمد شهری مدنظر مدیریت شهری قرار گیرد، اگر در موضوعات شهری همه شهر باهم هماهنگ باشند علاوه بر کاهش تخلفات، درآمد پایدار هم ایجاد میشود.

قابل ذکر است در بیست و پنجمین نشست رسمی شورا ۱۶ لایحه مورد بررسی قرار گرفت که همگی مصوب و تنها یک لایحه برای بررسی بیشتر در شورای سازمان به شهرداری عودت داده شد.

گفتنی است ۳ لایحه دو فوریتی شامل لایحه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برای خرید نردبان هیدرولیکی ۳۲ متری، لایحه ارائه ضمانت برای شرکت راه آهن جهت اجرای زیرگذر سوسنگرد در پروژه کمربندی شمالی و لایحه فروش اموال غیر منقول بل ارزش کارشناسی بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال در اقساط حداکثر ۴ ماهه هم در جلسه مطرح و همگی به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

نویسنده : مینا فرجی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz