شهدای مدافع حرم بصیرت عاشورایی داشتند

شهدای مدافع حرم بصیرت عاشورایی داشتند
شناسه خبـر : ۱۱۱۲۷۷ شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲

جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: در این برهه از تاریخ امنیت کشور را مدیون شهدای مدافع حرم هستیم شهدایی که با بصیرت عاشورایی به جنگ با داعشی ها رفتند.

سردار سید یوسف مولایی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه فردیس استان البرز  افزود: پیام شهدای مدافع حرم بصیرت بود زیرا آنچه که وجه افتراق شیعیان و مسلمانان واقعی دوران ابا عبدالله الحسین(ع) در زمان عاشورا و در دشت کربلا با شیعیان و مسلمانان غیر واقعی بود همین عنصر بصیرت بود.

وی  بیان داشت : در یک دهه گذشته دشمن به دنبال اجرای طرحی به نام طرح خاورمیانه بزرگ و یا جدید بود  که شروع به شیطنت و شرارت کرد و جنگ را بر ملل مسلمان تحمیل کرد؛ این جنگ  از شرق مدیترانه شروع شد و به دنبال آن درصدد تصرف تمام کشورهای منطقه  تا افغانستان ، پاکستان  و غرب چین بود.

مولایی  اظهار داشت: گروه های مسلح از مرزهای شرقی سوریه عبور کردند ۲ استان غربی کشور عراق گرفتند تا ۵۴ کیلومتری مرزهای ایران وارد شدند تعداد اندکی از آنها  از مرز ایران هم عبور کردند و در چند نوبت مدافعان اسلام در مقابل آنها ایستادگی کردند.

وی گفت: در همان زمان که این اتفاق می افتد و رزمندگان  ما به عنوان مستشار در سوریه حضور پیدا می کردند دشمن جنگ روانی به راه انداخت ؛ درآن زمان به سبب جنگ روانی  شهدای مدافع حرم مزمت و شمادت می شدند که کجا می روید و برای چه برای دیگران می جنگید؟ در دانشگاه دانشجویی از استاد  سوال کرد ما برای چه باید جوانان غیور ایرانی را به کشور عراق بفرستیم و شهید شوند مگر آنها نبودند که جوانان ایرانی را در جنگ تحمیلی به شهادت رساندند کار به جایی رسیده حتی گفتن شهدای مدافع حرم کار سختی است .

جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) بیان داشت:  رهبر معظم انقلاب  در یکی از سخنرانی ها فرمودند: سختی شهادت و به اسارت  بردن خاندان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مقابل آنچه  که در مکه مورد ملامت و مزمت اطرافیان قرار گرفته بودند شاید آسان تر بود.

مولایی  افزود: در حالی که در کشورمان دفاع از حرم های شریف و همچنین تدبیر رهبر عزیز مقاومت نشان داده می شد خیلی سخت بود تا زمانی که همین آقایون متوجه شدند که اتفاق عجیبی در راه است داعش برنامه از پیش طراحی شده آمریکا است.

جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: برخی در داخل  تا زمانی که در مرکز جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی جنگ و درگیری نشده بود  باور نکرده بودند که داعش تا اینجا می خواهد بیاید تازه پس از آن  متوجه شدند.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz