مسابقات تکواندوی قهرمانی بسیج کشور در البرز آغاز شد

مسابقات تکواندوی قهرمانی بسیج کشور در البرز آغاز شد
شناسه خبـر : ۱۱۱۲۴۶ سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶

مسابقات تکواندوی قهرمانی بسیج کشور عصر روز دوشنبه به مدت سه روز در اردوگاه امام علی (ع) کرج به میزبانی استان البرز آغاز شد.

رییس سازمان ورزش بسیج کشور در آیین آغاز مسابقات تکواندو قهرمانی بسیج کشور که در اردوگاه امام علی (ع) کرج برگزار شد، گفت: مسابقات قهرمانی تکواندو بسیج کشور در ۲ رشته پومسه و کیوروگی انجام می شود.

سید فخرالدین میرافضل افزود: این مسابقات به گونه ای برنامه ریزی شده که ورزشکاران تکواندو کار سراسر کشور در این رقابت ها شرکت کنند تا درنهایت منتخبان آنها تیم منتخب باشگاه مقاومت را شکل دهند تا در لیگ کشوری حضور یابند ضمن اینکه این تیم منتخب را به مسابقات نیروهای مسلح معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه آذرماه سال جاری ایران میزبان مسابقات بین المللی «سیزم» می باشد، گفت: بسیج نیز به عنوان عضوی از نیروهای مسلح ایران می تواند در این مسابقات شرکت کند و منتخبان این مسابقات به عنوان نمایندگان ایران می توانند در مسابقات تکواندوی نیروهای مسلح شرکت کنند.

میرافضل افزود: تیم هایی که در این مسابقات حضور دارند، متشکل از ورزشکارانی هستند که انتظار یک مسابقه سنگین و نفس گیر برای خواهران و برادران را در آن داریم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۳ یا ۲۴ استان در این مسابقات قهرمانی شرکت کرده اند، تصریح کرد: بعضی استان ها با تیم کامل و بعضی استان ها با بعضی اوزان در این مسابقات شرکت کرده اند که در مجموع حدود ۲۴۰ تکواندوکار آقا و ۲۰۰ تکواندوکار خانم در سن پایه جوانان و بزرگسالان طی سه روز به رقابت می پردازند.

رییس سازمان ورزش بسیج کشور خاطرنشان کرد: تیمی که قرار است برای باشگاه مقاومت منتخب شوند در هشت وزن کیوروگی رقابت می کنند ولی تیمی که قرار است در مسابقه انتخابی سیزم شرکت کنند ۲۵ نفر در هر بخش خانم و آقا هستند.

کوهنوردان منتخب بسیجی پنج قله را فتح خواهند کرد

وی در ادامه به برنامه های سازمان ورزش بسیج اشاره کرد و گفت: یکسری مسابقات روتین برای قهرمانی بسیج در رشته های مختلف توسط این سازمان برگزار می شود ولی در بعضی از رشته ها تحت عنوان باشگاه مقاومت در لیگ های کشور شرکت می کنیم که برای آن ها برنامه ها و مسابقاتی داریم.

وی افزود: هفته گذشته مسابقات انتخابی ووشو را داشتیم ضمن اینکه در برنامه ورزش های همگانی قرار است در مردادماه و در روز ملی مقاومت کوهنوردان منتخب گردان های بیت المقدس در پنج استان پنج قله را فتح کنند.

میرافضل با بیان اینکه از هر استان ۱۵ کوهنورد در این رویداد شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: در آینده مسابقات شنا، فوتسال، مسابقات سه گانه ورزش های کاربردی را پیش رو داریم و امیدواریم بهترین ورزشکاران را انتخاب کنیم تا ضمن اینکه ترویج ورزش را داشته باشیم، بسیج بتواند به ارتقای ورزش کشور کمک کند.

وی گفت: ارتقای ورزش بسیج نیاز به زیرساخت دارد که در چند سال گذشته زیرساخت خوبی برای ورزش در تمام استان ها ایجاد شد ضمن اینکه ارتقای ورزش نیاز به توانمندسازی مربیانی دارد که به لیگ های استانی و کشوری برای توانمندسازی هدایت می شوند.

میرافضل در پایان اظهار امیدواری کرد که با برگزاری اینگونه مسابقات بتوانیم با برنامه هایی هدفمند شاهد حضور بیشتر بسیجیان در تیم های منتخب ملی و استانی باشیم.

ورزشکاران با تمسک به شهدا افتخارات بزرگی می آفرینند

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این آیین با بیان اینکه امیدواریم شما ورزشکاران در میادین بزرگ جهانی بدرخشید و پرچم این نظام و انقلاب را در دنیا به اهتزاز درآورید، از شهدای شاخص و ورزشکار همچون شهید مدافع حرم مهدی عسکری، شهید شمسی پور و شهید عباس آسمیه و چهار همرزمش که به تازگی به وطن بازگشته اند یادکرد.

سردار علیرضا حیدرنیا افزود: این شهدای عزیز به عنوان الگوهای برتر و منحصر به فردی هستند که همه ما به خصوص ورزشکاران با تمسک به این شهدا در میادین ورزشی افتخارات بزرگی خواهند آفرید.

وی با تاکید بر اینکه حضور پرشور شما نوید یک مسابقه پرشور و گرم را خواهد داد، اظهار داشت:این مسابقات برای انتخاب تیم منتخب بسیج در مسابقات نیروهای مسلح است و امیدواریم تیمی که قرار است در میدان های بزرگ جهانی افتخارآفرینی کند از بسیجیان باشد.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz