دانشجو معلمان البرز خوابگاه مناسب ندارند

دانشجو معلمان البرز خوابگاه مناسب ندارند
شناسه خبـر : ۱۱۱۲۳۲ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرزگفت: دانشجو معلمان این استان به ویژه خواهران از خوابگاه مناسب ندارند و باید در این بخش چاره جویی شود.

« سعید احدزاده » روز یکشنبه درنشست با مسوولان آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اینکه ۶۰ درصد دانشجو معلمان این استان غیر بومی هستند، افزود: سال های زیادی است که دانشگاه فرهنگیان در انتظار جانمایی مکانی مناسب برای دانشجو معلمان در استان البرز است.

وی خاطرنشان کرد: فضای دانشگاه فعلی فرهنگیان استان البرز مدرسه ای است و به همین دلیل دانشجو معلمان از فضای آموزشی و خوابگاهی مناسب برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه فرهنگیان البرز نیازمند نگاه ویژه استاندار و دولت سیزدهم در جانمایی مکان مناسب برای ساخت فضای دانشگاه است، یادآورشد: اختصاص مکان مناسب به دانشگاه فرهنگیان استان باید در اولویت قرار گیرد.

احد زاده یادآورشد: دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت نیروی انسانی توانمند و شایسته از نظر علمی- مهارتی برای تدریس در مدارس کشور و ارتقای سطح دانش تخصصی معلمان شاغل در پایه‌های مختلف تحصیلی فعالیت می کند.

وی تصریح کرد: : به رغم همه محدودیت های آموزشی و خوابگاهی هر ساله این دانشگاه نقش موثری در تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش البرز دارد.

وی اضافه کرد: جانمایی مکان مناسب نیز مهمترین مطالبه دانشگاه فرهنگیان البرز در سفر رییس جمهوری به استان را تشکیل داد.

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرزافزود: دانشگاه فرهنگیان در این استان باید مورد حمایت قرار گیرد تا دانشجو معلمان از مکان مناسب آموزشی و خوابگاهی برخوردار شوند.

احدزاده تاکید کرد: دانشجو معلمان به محض اتمام تحصیل وارد حوزه تعلیم و تربیت می شوند که این مهم در کیفیت بخشی آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz