تصویب سند پهنه‌بندی حریم شهر کرج در مراحل پایانی قرار دارد

تصویب سند پهنه‌بندی حریم شهر کرج در مراحل پایانی قرار دارد
شناسه خبـر : ۱۱۱۲۱۲ شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: سند پهنه‌بندی حریم شهر کرج با هدف اتخاذ تدابیر مشخص برای صیانت از عرصه‌های واقع در آن تهیه‌شده و مراحل پایانی تصویب را طی می‌کند.

عباس سعیدی کیا با اشاره به اینکه سند پهنه‌بندی یکی از اسناد لازم الاجراء طرح جامع نقشه پهنه‌بندی حریم شهر و ضوابط و مقررات مربوطه است، اظهار داشت: معاونت شهرسازی و معماری بر همین اساس و با عنایت به دستورالعمل شماره ۵۹۶۶/۳۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ شورای عالی معماری و شهرسازی ایران در خصوص نحوه تهیه سند پهنه‌بندی حریم، مدیریت نظارت بر توسعه حریم شهر اهتمام به تهیه آن کرده و این سند طی جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسید.

وی ضمن ابراز خرسندی از عملیاتی شدن مراحل تصویب سند تهیه‌شده در کارگروه امور زیر بنایی شهرسازی تأکید کرد: جلوگیری از دخل و تصرف غیرقانونی جهت توسعه برنامه‌ریزی‌شده آتی شهر در گرو وجود سند پهنه‌بندی حریم به‌عنوان سند ملاک عمل است.

وی اعلام کرد: تصویب سند پهنه‌بندی حریم شهر کرج در شورای عالی شهرسازی و معماری مرحله پایانی کار خواهد بود و پس از آن، منطقه بندی اراضی واقع در حریم شهر صرفاً بر مبنای پهنه‌های تعریف‌شده در این سند انجام می‌شود.

سعیدی کیا بیان کرد: مراحل تصویب این سند هر چه سریع‌تر سپری شود، صیانت حداکثری از اراضی حریم شهر به‌عنوان سرمایه‌ای ارزشمند برای شهر میسر خواهد شد.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz