نمایش (اسب ها هیچ زمستانی کوچ نمی‌کنند) روی صحنه تئاتر شهر کرج

نمایش (اسب ها هیچ زمستانی کوچ نمی‌کنند) روی صحنه تئاتر شهر کرج
شناسه خبـر : ۱۱۱۱۳۶ چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰

نمایش "اسب ها هیچ زمستانی کوچ نمی‌کنند" به نویسندگی محمود خسروپرست و کارگردانی عبدالرضا یعقوبی این روزها در تئاتر شهر کرج به روی صحنه می رود.

به گزارش شهروندالبرز، این نمایش به موضوع مهاجرت غیرمجاز پناهجویان می پردازد و بعد از حدود یک ماه تمرین از ۱۷ تیر ماه اجراهای عموم خود در کرج را آغاز کرده است.

عبدالرضایعقوبی کارگردان و تهیه کننده این اثر، علت انتخاب این متن و نمایشنامه را پردازش مناسب توسط نویسنده به دغدغه مهمی مثل سرنوشت برخی پناهجویان دانسته و در این رابطه می گوید: مهاجرت غیرمجاز می تواند عوامل بسیاری داشته باشد که در این نمایشنامه به برخی از آنها به خوبی پرداخته شده است.

وی اضافه کرد: سرنوشت پناهجویان پس از جنگ روسیه و اوکراین جرقه ای بود تا این به سراغ این متن بروم. سوژه ای که سال ها ذهنم را درگیر کرده بود.

کارگردان نمایش "اسب ها هیچ زمستانی کوچ نمی کنند" ضمن تقدیر از استقبال تماشاچیان اضافه کرد: پس از اجراهای عموم در کرج داوطلب حضور در بسیاری از جشنواره های کشور خواهیم بود و برای اجرای عموم در تهران برنامه ریزی خواهیم کرد.

بازیگران به ترتیب ایفای نقش در این نمایش: نیوشا رضوانی، حسین معدن نشین، مژگان چارانی، رها آرشید، فائزه صفوی، دنیا نقیبی و با صدای: رضا رباط جزی.
سایر عوامل عبارتند از: طراح صحنه: هیبت احمدی
آهنگساز: عباس مهرانی
طراح لباس: عبدالرضا یعقوبی
طراح پوستر و بروشور: هیبت احمدی
دستیارکارگردان: مجید معدنی
منشی صحنه: سحر اسداللهی
مدیر صحنه: سیاوش معدن‌دار
دستیار صحنه: ماهان جهان بکام
عکاس: کیمیا حمزه
مجری طرح: موسسه فرهنگ شهر سایه
روابط عمومی و تبلیغات: تیراگ مدیا
تئاترشهر کرج. سالن استاد داوود فتحعلی بیگی


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz