شهردار کرج:

بلوار شهدای حسین آباد راه آهن؛ گره گشای ترافیک چندین ساله در جنوب کرج

بلوار شهدای حسین آباد راه آهن؛ گره گشای ترافیک چندین ساله در جنوب کرج
شناسه خبـر : ۱۱۱۱۰۴ چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

یکی از دستاوردهای ۷ ماهه دوره ششم مدیریت شهری کرج اقدام در جهت تکمیل و بهره برداری از بلوار شهدای حسین آباد راه آهن بود که گره گشای ترافیک چندین ساله جنوبِ این کلانشهر شد.

به گزارش شهروندالبرز؛ افتتاح بلوار شهدای حسین آباد راه آهن در کنار زمین چمن مصنوعی و ابنیه سرای محله پارک بنفشه اقدامی بود که اواخر سال گذشته و با هدف خدمت رسانی و محرومیت زدایی صورت پذیرفت؛ دوره ششم مدیریت شهری کرج گرچه عمر نسبتاً کوتاهی داشته اما در همین بازه زمانی ۷ ماهه نیز کارنامه عملکرد قابل قبولی ارائه داده است.

ساکنین محله حسین آباد از چندین دوره مدیریت شهری کرج مطالبه چاره اندیشی برای ترافیکِ سنگین صبحگاهی و عصرگاهی معبر اصلی این شهرک را داشتند که در نهایت دوره کنونی شهرداری و شورای اسلامی شهر به مطالبه آنها پاسخ مثبت داد و با صرف اعتباری نسبت به احداث و بهره برداری از بلوار شهدای حسین آباد راه آهن اقدام نمود.

توجه شورا و شهرداری به رفع مشکلات ساکنان محلات کم برخوردار است و بهره برداری از چنین پروژه‌های مصداق تلاش مدیریت شهری برای توزیع عادلانه امکانات در مناطق دهگانه شهری است.

احداث زیرگذر «شیخ آباد» در دستور کار شهرداری است

مصطفی سعیدی شهردار مردمی کرج نیز طی سخنانی در مراسم افتتاح بلوار شهدای حسین آباد راه آهن گفت: با بهره برداری از بلوار شهدای حسین آباد راه آهن، مشکل ترافیک چندین ساله این محله برطرف می‌شود.

مصطفی سعیدی اظهار کرد: شورای ششم از اولین روز کاری خود دو موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده که اولی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهری است و اولویت بعدی هم آغاز پروژه‌های جدیدی است که بهره برداری از آنها منجر به توسعه شهر و رفع مشکلات شهروندان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تملک پروژه‌ای که امروز به بهره برداری رسید از قبل انجام شده بود، توضیح داد: این پروژه در زمان تحویل حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در ادامه با تلاش و همت مضاعف همکاران ظرف سه ماه برای بهره برداری آماده شد.

این مسئول تاکید کرد: با بهره برداری از این بلوار مشکل ترافیک چندین ساله محله حسین آباد راه آهن حل می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از اقدامات شهرداری در چند ماه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: هر چند انجام عملیات عمرانی در شش ماه دوم سال به دلیل برودت هوا و شرایط جوی با دشواری‌های خاصی مواجه است ولی از اول مهر تا کنون، مدیریت شهری کرج موفق به بهره برداری از پروژه های مهمی مثل کنارگذر مهرشهر، پارک دانایی شده و عملیات اجرایی پارک ساحلی کرج را هم آغاز کرده است که با برنامه ریزی صورت گرفته، خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد.شهردار کرج گفت: علاوه بر این، برای سال آینده احداث زیرگذر شیخ آباد در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و در این خصوص تفاهم نامه ای با شهرداری فردیس منعقد شده و بودجه لازم برای اجرای آن هم در نظر گرفته شده است.وی اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه مشکل ترافیک محلات شیخ آباد، حسین آباد و مشکین دشت برطرف خواهد شد.

برای دنبال کردن خبر در اینستاگرام رسمی کرجِ امروز اینجا کلیک کنید.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz