شهردار کرج:

«پارکرود» نخستین پروژه مستقل دوره ششم مدیریت شهری است

«پارکرود» نخستین پروژه مستقل دوره ششم مدیریت شهری است
شناسه خبـر : ۱۱۱۰۹۹ یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

شهردار کرج گفت: پروژه احداث پارکرود در اراضی آزادسازی شده حریم رودخانه کرج در دو فاز اجرایی و بااعتبار ۱۱۰ میلیارد ریالی نخستین پروژه عمرانی مستقل دوره ششم مدیریت شهری است که به‌صورت جهادی و در سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش شهروند البرز،  مصطفی سعیدی در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه احداث «پارک رود» در منطقه حصار و ورودی جاده چالوس که با حضور جمعی از مقامات استانی و محلی، اقشار مختلف مردم و خبرنگاران برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز کلنگ آن به زمین زده شد را باید طرحی جهادی نامید، چراکه بسترِ اجرایی شدن آن به‌صورت جهادی و انقلابی توسط دستگاه قضایی فراهم گردید و در ادامه مدیریت شهری جهادی پای‌کار آمد و مقدمات تبدیل اراضی آزادسازی شده به تفرجگاه عمومی را مهیا ساخت.

وی افزود: سرجمع اعتبار این پروژه ۱۱۰ میلیارد ریال است که در دو فاز اجرایی به طول ۳.۷ کیلومتر اجرایی خواهد شد لکن فاز نخست آن به‌سرعت تا خرداد ۱۴۰۱ آماده بهره‌برداری می‌شود و ازآن‌جهت که نخستین پروژه مستقل دوره ششم مدیریت شهری کرج است، بر اینکه به‌صورت جهادی و باکیفیت و دقت لازم اجرایی شود، تأکیددارم و یقیناً شهروندان نیز چشم‌انتظار استفاده از این تفرجگاه و بهره‌مندی از نعمتِ خدادادی و منظره زیبای رودخانه و جاده چالوس هستند.

شهردار کرج عنوان کرد: جا دارد که به‌صورت ویژه از مجموعه قضایی البرز، مدیرکل دادگستری البرز و دادستان شهرستان به جهت اقدامات شجاعانه و جهادی که در ارتباط با رفع تصرفات حریم رودخانه کرج داشته‌اند، صمیمانه قدردانی کنم و بی‌شک با صیانت از محیط‌زیست، آینده‌ای بهتر و با مشکلات کمتر را تحویل نسل‌های آینده خواهیم داد و مانع از تعرض سودجویان و فرصت‌طلبان به ثروت‌های ملی همچون رودها و دریاها و کوه‌ها خواهیم شد.

سعیدی سیرائی در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در خصوص بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری کرج، آن را بودجه‌ای عملیاتی، کارشناسی و پروژه محور توصیف کرد و گفت: کمیسیون تلفیق شورای شهر در ۲۶ جلسه نسبت به بررسی و تصویب بودجه شهرداری ۱۴۰۱ شهرداری کرج اقدام کرد که این تلاش جای قدردانی دارد. چراکه نمایندگان مردم حتی در ایام تعطیل و به‌صورت فشرده نسبت به بررسی و چکش‌کاری لایحه بودجه اقدام کرده و بهترین تصمیمات را جهت هزینه کرد منابع درآمدی شهرداری اتخاذ کردند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz