استاندار:

پایه اعتباری البرز ضعیف است

پایه اعتباری البرز ضعیف است
شناسه خبـر : ۱۱۱۰۸۰ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹

استاندار البرز گفت: پایه اعتباری این استان از ابتدا ضعیف بوده و اکنون با ضعف و فقر در زیرساخت های اساسی همچون بهداشت و درمان و آموزش و پرورش مواجه هستیم.

مجتبی عبداللهی  در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز با موضوع توزیع بودجه و اعتبارات سال ۱۴۰۱، افزود: مجموع بودجه استان یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که در این راستا به لحاظ تخصیص بودجه استان بیست و پنجم هستیم.

وی ادامه داد: تلاش های بسیاری در راستای ارتقا بودجه استان در برخی شاخص ها صورت گرفته ولی همچنان در میزان برخورداری از اعتبارات در جایگاه بیست و پنجم کشور هستیم.

استاندار البرز افزود: از این میزان اعتبار حدود ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه های جاری است که ۹۷ درصد آن برای حقوق پرسنل صرف می شود.

عبداللهی گفت: باقی اعتبار که حدود یک هزار میلیارد تومان برای تمام دستگاه ها است و در مقایسه با سه هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای کمربند شمالی کرج به عنوان یک پروژه شاخص با حدود ۷۵ درصد پیشرفت، بسیار ناچیز است.

وی افزود: البرز در مقایسه با بسیاری از استان های کشور و برخلاف نیازهایی که به تناسب جمعیت رو به رشد و ۶۶ محله محروم دارد، کمترین توجه را در بودجه داشته است.

استاندار البرز گفت: از تمام مدیران کل درخواست و انتظار دارم که برای جذب اعتبارات ملی برای پیشبرد پروژه ها با وزارتخانه متبوع خود وارد مذاکره شوند و لحظه ای دست از پیگیری بر ندارند.

وی افزود: باور راسخ دارم که باید به هر نحو ممکن و قانونی، خواسته های مردم را محقق کنیم و موجبات رضایتمندی و رفاه را به ویژه در محله های کم برخوردار فراهم کنیم.

عبداللهی با اشاره به اینکه بررسی طرح های هادی روستایی در استان البرز تسریع می شود، بیان داشت: در این زمینه اولویت با روستاهایی است که بیشترین اشتغالزایی و برنامه را برای مانایی و بازگشت جمعیت در روستاها را داشته باشند.

وی افزود: فرمانداران، مسوولان امور روستاها در رده های مختلف، معتمدان و بزرگان ساکن در روستا باید در راستای توسعه اشتغال و طرح هایی همچون دامداری، دامپروری، کشت گلخانه ای، صنایع دستی، بوم‌گردی اهتمام ویژه ای داشته باشند تا نهایت مساعدت در اجرای طرح های هادی لحاظ شود.

استاندار البرز گفت: از دستگاه های اجرایی انتظار می رود برای ارتقای معیشت کارکنان خود و راه اندازی تعاونی های مسکن اقدام کنند.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz