هیج افزایش قیمتی برای نان وجود ندارد

هیج افزایش قیمتی برای نان وجود ندارد
شناسه خبـر : ۱۱۱۰۴۹ جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۶

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز گفت: هیچ افزایش قیمتی برای نان در این استان وجود ندارد.

ربیعی در نشست خبری که با اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره کل صنعت و معدن تجارت استان البرز برگزار شد با اشاره با اشاره له اینکه عملکرد این سلزمان در 3 سال اخیر در بخش تسهیلات به واحدهای تولیدی که از بخش رونق تولیدی پرداخت شد ه است رتبه اول کشور را دارد، اظهار داشت: حدود 3 هزار میلیارد تومان به واخدهای صنعتی و معدنی تسهیلات پرداخت شده است.

 وی با اشاره به اینکه این سازمان 2 سال متوالی رتبه دوم و سوم کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را کسب نموده است، افزود:97درصد مصوباتی که داشته ایم عملیاتی شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با بیان اینکه تعداد کل معادن استان 75 معدن است که 50 معدن ان فعال و اکثرا در زمینه شن و ماسه هستند ، عنوان کرد: به دلیل زیست محیطی این سازمان جز مجوزهایی که ازقبل از طرف تهران داده شده بود مجوزی داده نمی شود.

ش ربیعی با اشاره به اینکه البرز رتبه سوم دانش بنیان صنعتی کشور را دارد، گفت: 155 واحد دانش بنیان صنعتی در استان احصا شده و حدود 78 طرح صنعتی دانش‌بنیان در این استان وجود دارد که بیشتر از صد مزیت از جمله معافیت‌های مالیاتی، معافیت های بیمه، تسهیلات معاونت علم و فناوری و... برای واحدهای دانش بنیان وجود دارد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز افزود: از ابتدای سال 1400 پیگیر برگشت واحد های راکد به چرخه تواید بوده اینم و از 326 واحد راکد، 139 واحد به چرخه تولید برگشته است.

 وی با لیان اینکه در مورد برنامه برای قیمت نان، قرار نیست هیچ افزایش قیمتی برای نان وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: بعد از جنگ اُکراین قاچاق آرد در ایران خیلی زیاد شد، چون در کشورهای همسایه قیمت آرد بالا رفت، اما وقتی نانوا آرد را با قیمت واقعی می‌خرد دیگر جلوی این اتفاقات گرفته می‌شود. 

اکنون به ازای هر خرید نان مابه‌التفاوت قیمت به صورت یارانه برای نانوایان واریز می‌ش

 ربیعی در پایان ادامه داد: تمهیدات برای جلوگیری از قطعی ناگهانی صنعت دررنظر گرفته شده است امسال دولت کمبود برق را با همکاری شهرک‌های صنعتی و پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تعطیلی یک روزه کارخانجات در هفته جبران می کند

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz