دکتر جوانشیرمدیرکل بیمه سلامت البرز:

مادران باردار تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

مادران باردار تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
شناسه خبـر : ۱۱۱۰۴۰ یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱

مدیرکل بیمه سلامت استان البرز با اشاره به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به موضوع جمعیت گفت : برهمین اساس ۳۰ نوع خدمات حمایتی توسط این بیمه در البرز برای درمان ناباروری زوج ها ارائه می شود.

به گزارش شهروندالبر، دکتر سعید جوانشیر در نشست با خبرنگاران افزود: بیمه سلامت از آذر ماه ۱۴۰۰ حدود ۳۰ نوع خدمت برای حمایت از زوج های نابارور اختصاص داده و این زوج ها تا ۴۹ سالگی می توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی بیان داشت: برهمین اساس بیمه شدگان در مراجعه به متخصصان زنان و اورولوژیست مدارک را ارائه دهند و از خدماتی که جزو تعهدات بیمه سلامت قرار گرفته استفاده کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه مادران باردار نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، افزود: مادران بارداری که فاقد بیمه هستند تا زمان پایان دوران شیردهی کودک تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و فرزندان این مادران تا پایان پنج سالگی رایگان بیمه می شوند.

جوانشیر در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: افرادی که از بیمه رایگان بهره مند می باشند شامل سه دهک اول هستند که توسط وزارت تعاون ، رفاه و امور اجتماعی به سازمان بیمه سلامت کشور معرفی شده اند که در کشور جمعیتی حدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را شامل می شود.

وی افزود: اکنون خانوارهای کم درآمد در 66 محله محروم البرز برای برخورداری از بیمه رایگان سلامت تحت پوشش قرار گرفته اند.

این مسوول خاطر نشان کرد: طرح مذکور بر اساس تفاهم نامه ای که سازمان بیمه سلامت با وزارت کشور منعقد شد اجرا کردیم و دهه فجر سال ۱۴۰۰ در مراکز استان مستقر شدیم که حدود سه هزار نفر بیمه شدند و تعداد دیگر هم مدارک را قرار شد البته این آمار مربوط به قبل از پروژه ۲۰۲۰ بود.

وی ادامه داد: ۱۱۸ هزار نفر از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به صورت اتوماتیک و ارسال پیامک تا کنون در استان البرز بیمه شدند.

این مسوول گفت: الان هماهنگی ها در حال انجام است که کد ملی سرپرستان را برای مردم ارسال کنیم و الان مشکلی که هست بحث کلاهبرداری است که علی رغم اینکه ماموران بیمه سلامت با مردم تماس مستقیم می گیرند مردم به نیروهای بیمه سلامت اعتماد نمی کنند و تصور می کنند که کلاهبرداری است و این مشکلی است که اکنون در این خصوص وجود دارد.

جوانشیر با بیان اینکه تا کنون با توجه به سیستم الکترونیک ۱۶۴ بیمار را در استان نشان دار کردیم، اظهارداشت: بیماران خاص لازم است که به صورت الکترونیک خدمات را دریافت کنند و ۳۴ پرونده هم تا کنون به بیمه سلامت ارسال شده که پرداخت کرده ایم.

وی یاد آور شد: سه مرکز شامل بیمارستان های کمالی و مریم و یک بخش خصوصی است که فعالیت دارند و بر اساس تعرفه دولت که مشخص کرده بیمه را پرداخت می کنیم .


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz