دکتر دادخواه شهردار آبیک:

حکم تخریب در انتظار ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاف پروانه

حکم تخریب در انتظار ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاف پروانه
شناسه خبـر : ۱۱۱۰۱۷ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱

جلسه کمیته جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شهر آبیک با حضور شهردار و تمامی اعضای کمیته جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شهر آبیک در دفتر شهردار برگزار شد.


به گزارش شهروند شهردار آبیک  با اشاره به لزوم رعایت قانون و قانون مداری،در این زمینه اظهار کرد: با توجه به بازدید به عمل آمده از کلیه ساخت و سازهای سطح شهر، مسول واحد شهرسازی گزارشی از وضعیت ساخت و سازها را ارائه نموده و تصمیمات مقتضی در خصوص موارد ارائه شده انجام پذیرفته است.


دادخواه در ادامه این جلسه همچنین ضمن تشکر از دادستان شهرستان و مجموعه قضایی و انتظامی به جهت حمایت در تشدید برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز و یا خلاف پروانه ساختمانی بیان کرد: در این جلسه مقرر گردید واحد اجرائیات و شهرسازی و کارشناسان کمیته نسبت به بازدید مستمر از ساخت و سازها به صورت فنی اقدام نموده و هرگونه ساخت و ساز بدون پروانه و یا خلاف مفاد پروانه را ضمن ارائه اخطار لازم و جلوگیری از کار و پلمپ سریعا به کمسیون ماده ١٠٠ با نظر تخریب از طرف شهرداری ارسال نمایند.


وی تصریح کرد: همچنین در صورتیکه مهندسین ناظر ساختمان گزارشات مربوطه را در زمان مقرر ارائه ننموده باشند و گزارشات تخلف مالک را به شهرداری اعلام نکرده باشند با اعمال تبصره ٧ تخلف ایشان به مبادی ذیربط اعلام گردد. 


شهردار آبیک گفت: در این جلسه مقرر گردید در صورتیکه مالک ساختمان به هر ترتیبی استنکاف نموده و اصرار به فعالیت نمایند با هماهنگی به عمل آمده به مرجع انتظامی و قضایی معرفی گردند.

دکتر دادخواه به متخلفان ساختمانی هشدار داد: به کلیه سازندگان و ناظرين ساختمان اعلام گردد در زمان شروع به کار ملزم می باشند درخواست شروع به کار نموده و پس از دریافت مجوز لازم شروع به عملیات ساختمانی نموده و با هماهنگی کارشناس شهرسازی شهرداری و بعد از تایید کارشناس به جهت تطبیق میزان ساخت با پروانه ساختمانی اقدام به بتون ریزی از مرحله فنداسیون تا انتهای عملیات ساختمانی اقدام نمایند.

وی ادامه داد: واحد اجرائیات نیز ملزم گردید از هرگونه بتون ریزی در هر مرحله بدون تایید کارشناس واحد شهرسازی جلوگیری به عمل آورد.


این مسوول تاکید کرد: همچنین در بازدید صورت پذیرفته از ساخت و سازهای سطح شهر کلیه ساخت‌های غیر مجاز و خارج از مفاد پروانه تعطیل و اعلام  پلمپ گردید و پیگیری لازم جهت ارسال پرونده ملکها ی مورد نظر به کمسیون ماده ١٠٠ با اعلام نظر تخریب از ناحیه شهرداری انجام پذیرفت و تعدادی از سازندگان که اصرار به ساخت و تخلف داشتند به مرجع انتظامی هدایت و معرفی گردیدند.


دکتر دادخواه اظهار کرد: از کلیه شهروندان محترم و سازندگان تقاضا می گردد از هرگونه ساخت وساز بدون پروانه یا خلاف مفاد پروانه خودداری نموده و با توجه به اینکه نظر شهرداری مبنی بر تخریب این نوع تخلفات می باشد از هدر رفت سرمایه خود جلوگیری به عمل آورند. وی در آخر بیان کرد:سازندگان قبل از هرگونه اقدام به فعالیت ساختمانی با مراجعه به شهرداری ضمن آشنایی با مقررات و دستور العملهای قانونی و دریافت پروانه ساختمانی صرفا بنابر مفاد پروانه ودستورالعملها و مقررات اقدام نمایند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz