۴۵ ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی کرج تخریب شد

۴۵ ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی کرج تخریب شد
شناسه خبـر : ۱۱۰۹۹۹ شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: ۴۵ مورد ساخت وساز غیر مجاز دیروز پنجشنبه با حکم قضایی و ورود ماموران جهاد کشاورزی در اراضی کشاورزی منطقه آتشگاه این شهرستان تخریب شد.

اسماعیل صارمیافزود:  با تخریب این ساخت وسازها شامل بنا ، دیوارکشی ، تفکیک و دپوی مصالح در اراضی موسوم به شهرک دانشگاه ، ۲۵ هکتار  زمین کشاورزی در روستای آتشگاه  کرج آزاد سازی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام با تاکید و به دستور دادستان شهرستان کرج و با هدف بازدارندگی و برخورد قانونی با قانون گریزان صورت گرفته است، اظهار داشت: حفظ و حراست از اراضی کشاورزی را برای تامین امنیت غذایی شهروندان از اولویت های کاری خود می دانیم  و برای چندمین بار تاکید می کنیم هرگونه ساخت و ساز بر روی اراضی و باغات کشاورزی بدون توجه به نظرات افراد غیر مسوول ، نیازمند اخذ مجوز از امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی کرج ضمن قدردانی از همکاری خوب و به موقع دادستان مرکز استان البرز ، همراهی موثر همکاران  قضایی شهرستان کرج را در برخورد با متخلفان  یادآور شد و گفت: اراضی کشاورزی شهرستان کرج بدلیل شرایط خاص جغرافیای و بالا رفتن ارزش افزوده کاذب زمین وکاهش اشتیاق بهره برداران برای کشت وکار و تولید غذای مردم در معرض تهدید است که لازم است مردم نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای داشته باشند.

 روستای آتشگاه در ۲۰ کیلومتری شمال غربی کرج و ۱۰ کیلومتری شمال منطقه گوهردشت کرج قرار دارد.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz