شادی حاضری؛

صنایع دستی بازتابی از تاریخ و تمدن یک ملت در خلق هنرهای سنتی است

صنایع دستی بازتابی از تاریخ و تمدن یک ملت در خلق هنرهای سنتی است
شناسه خبـر : ۱۱۰۹۸۷ جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷

هیات رییسه و رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز گفت: صنایع دستی بازتابی از تاریخ و تمدن یک ملت و ترکیبی از مهارت ، ذوق و بینش بشری در خلق هنرهای سنتی است.

شادی حاضری ضمن عرض تبریک به مناسبت روز جهانی صنایع دستی بر تمامی هنرمندان و صنعتگران خالق این گنجینه هایارزشمند، اظهار داشتدست سازه هاي‌ صنایع دستی تنها کالاهایی برای مبادله نیستند بلکه سفیرانی فرهنگی هستند کـه هیچگاه ازانتقال پیام خود دست نمی‌کشند.


هیات رییسه و رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز  با بیان اینکه با ارتقاء سطح صنایع دستی میتوانیم به رونق گردشگری وافزایش جذب توریست بپردازیم ،افزودصنایع دستی ایرانی از مهمترین تولیدات کشور هستند که به عنوان کالا یا خدمات ایرانی باید درکنار سایر کالا‌های ایرانی مورد حمایت و توجه قرار گیرند.


حاضری تصریح کردیکی از بهترین راه‌های رسیدن به توسعه اقتصادی در کشور، بهره‌گیری از ظرفیت‌های صنایع‌دستی استاز طرفدیگر توسعه اقتصادی زمینه توسعه‌ اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... را فراهم می آورد از همین رو می‌توان گفت صنایع دستی به واسطهتاریخچه قدیمی و پرباری که در کشورمان دارد، می‌تواند زمینه ایجاد توسعه متوازن و پایدار را فراهم آورد.


وی بیان کرد:اکنون صنایع دستی به عنوان یکی از منابع مهم و قابل توجه در بخش درآمدهای غیرنفتی است و هنرمندان این عرصه نقشمهمی در ایجاد اشتغال های مختلف حتی در سطح مناطق و جوامع محلی و انتقال فرهنگ به نسل های بعدی دارند.


به گفته رئیس کمیسیون گردشگری و عضو هیات رییسه اتاق البرز، این هنر ارزشمند ساخته دست انسان از گذشته های دور تاکنونجایگاه ویژه ای در فرهنگ بومی و معنوی کشورهای گوناگون داشته و مولفه های اورگذار در اشائه سنن مناطق مختلف بوده است.به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz