جواد چپردار؛

شهرداری اقامتگاه مسکونی امام خمینی (ره) را به عنوان مجموعه فاخر و یادگار شهر حفظ نماید

شهرداری اقامتگاه مسکونی امام خمینی  (ره)  را به عنوان  مجموعه فاخر و یادگار شهر حفظ نماید
شناسه خبـر : ۱۱۰۹۵۸ چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری کرج از محل اقامت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) که پیش از انقلاب به مدت ۸ ماه در این خانه سکونت داشت بعنوان مجموعه فاخر نگهداری کند.

جواد چپردار در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر  به ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام راحل اشاره و ضمن تسلیت سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران ،اظهار داشت: نگهداری این خانه از همه لحاظ برای این شهر بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل شهرداری به‌ منظور حفظ این اثر ارزشمند اقدام به تملک خانه مزبور در منطقه ۱۰ شهرداری ‌کند تا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه این خانه سندی از انقلاب است، افزود: از شهردار کرج درخواست داریم تا از این خانه که در  آن دوران مورد استفاده امام‌ و خانواده اش بود تملک و نگهداری کند.

 

گفتنی است به نقل از حسین عسگری نویسنده و  البرز پژوه؛ بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران،  سه ماه تابستان ۱۳۳۹ را به خاطر آب و هواي مناسب كرج، در خانه يكي از معتمدين و علاقه مندانش به نام حاج محمدعلي ملك خاني (درگذشت ۱۳۷۹)  گذراند. طبق اسناد تاريخي، آيت الله شيخ محمد فاضلي اشتهاردي (درگذشت ۱۳۹۱) از شاگردان البرزي امام خميني، مقدمات سكونت استادش در محله حصار كرج را فراهم نموده اند.


نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz