رییس سازمان تعزیرات حکومتی :

کارخانه هایی که ضوابط قیمت گذاری را رعایت نکنند پرونده تخلف آنها تشکیل می شود

 کارخانه هایی که ضوابط قیمت گذاری را رعایت نکنند پرونده تخلف آنها تشکیل می شود
شناسه خبـر : ۱۱۰۹۰۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱

رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور اعلام کرد: میانگین رسیدگی به پرونده های تخلفات بازار کالا و خدمات در کشور ۲۲ روز است.

احمد اصانلو روز چهارشنبه در آیین اختتامیه دوره آموزشی روسای شعب گشت سیار تعزیرات حکومتی کشور که در دهکده ورزشی چهارباغ استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: امسال ۱۰ هزارو ۸۴۵ فقره پرونده برای متخلفان عرصه بازار در کشور تشکیل شده که ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

وی بیان داشت : میزان جرائم متخلفان عرصه بازار طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در کشور ۲۱۰ درصد افزایش یافته است و این بیانگر جدیت سازمان تعزیرات حکومتی در زمینه  نظارت بر بازار کالا و خدمات است.

اصانلو گفت : اکنون ۴۹ درصد شهرستان های کشور فاقد واحد تعزیرات حکومتی و  در۵۰ درصد شهرستان ها  این واحدها نیمه فعال می باشند که به محدودیت منابع مالی و  امکانات برمی گردد.

وی با بیان اینکه امروز کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد، اظهار داشت: با وجود محدودیت های مالی و امکانات ، کارکنان تعزیرات حکومتی  با روحیه جهادی در بخش نظارت بر بازار و خدمات  فعالیت کنند.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور افزود: دولت  سیزدهم در شرایط خاص اقتصادی  کشور ،  جراحی اقتصادی را آغاز کرده  که ماموریت تعزیرات حکومتی در این شرایط مضاعف است؛ وقتی انتظار دولت و مردم از تعزیرات افزایش می یابد باید در نوع رفتار و عملکرد  خود تغییر داشته باشیم.

اصانلو  گفت: وظیفه اصلی تعزیرات حکومتی  رسیدگی به تخلفات پرونده هایی  است که در حوزه قاچاق کالا تشکیل می شود؛ قاچاق  کالا شامل حرفه ای ، سازمان یافته  و مستلزم حبس است که در حوزه کاری ما است .

رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور بیان داشت: میانگین رسیدگی به پرونده های تخلفات بازار کالا و خدمات در کشور ۲۲ روز است، متاسفانه ۲۱۰ شهرستان  در کشور فاقد ساختار و اداره تعزیرات حکومتی هستند و همین امر سبب شده پرونده هایی که تشکیل می شود به شهرستان های مجاور ارسال شود و به دنبال این هستیم  که ساختار تعزیرات حکومتی در شهرستان های محروم توسعه پیدا کند.

اصانلو   گفت : ۱۸۰ رییس شعبه سیار سازمان تعزیرات حکومتی پس از گذراندن  دوره آموزشی  امروز  ابلاغ برای آنها صادر می شود و  این افراد در کنار بازرسان در بازار حضور خواهند داشت.

وی  ادامه داد : راه اندازی تعدادی شعب  و گشت های ملی ویژه برای نظارت مستمر و موثر بر مراکز تولیدی و کارخانه ها  از برنامه های سازمان تعزیرات حکومتی است ؛ شعب ملی  نظارت را در سطح کارخانه ها اعمال می کنند و کالاها از تولید تا مصرف رصد می شود.

اصانلو تاکید کرد: هر کارخانه  که ضوابط قیمت گذاری را رعایت نکند  برای آن پرونده تخلف تشکیل می شود  که تولید پوشک،  مواد شوینده و امثال آنها را شامل خواهد شد.

رییس سازمان تعزیرا حکومتی یکی از چالش های کشور را موضوع ضوابط قیمت گذاری اجناس و کالاها دانست و بیان داشت :  اگر بتوانیم نظارت  این حوزه  را تقویت کنیم ، موفقیت خوبی خواهیم داشت .

وی بیان داشت : نظارت بر ضوابط قیمت گذاری کالاها از وظایف سازمان حمایت از تولید و مصرف کننده و وزارت جهاد کشاورزی است  که در این زمینه باید اقدامات موثری صورت گیرد.


نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz