دولت سیزدهم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان برنامه محور وارد عمل شده است

دولت سیزدهم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان برنامه محور وارد عمل شده است
شناسه خبـر : ۱۱۰۸۶۷ شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷

استاندار البرز گفت: شعار امسال با نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی ، راهبرد مشخصی برای تمام مسوولان کشور محسوب می شود که دولت سیزدهم در این زمینه به صورت برنامه محور وارد عمل شده است.

مجتبی عبداللهی  در نشست  کارگروه توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز افزود:  این استان دارای ظرفیت های فراوانی در حوزه فعالیت های دانش بنیان و استارتاپی است بنابراین باید برای شکوفایی آن اقدام کنیم.
وی ادامه داد: اکنون ۳۱۵ شرکت دانش بنیان در استان مستقر و فعال هستند که این امر البرز را در جایگاه چهارم کشور قرار می دهد.
استاندار البرز گفت: بر این باور هستیم که البرز با توجه به ظرفیت های بالقوه در این حوزه می تواند در جایگاه دوم کشور با پایتخت رقابت کند.
وی افزود: این کارگروه باید افق و اهداف خود را در حوزه توسعه شرکت های دانش بنیان ترسیم کند و در این زمینه برنامه ارایه دهد.
عبداللهی گفت: ضرورت دارد که این کارگروه تخصصی، نیازهای خود در رابطه با زیرساخت های لازم جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان و حمایت از شرکت های فعال، اعلام کند تا تدابیر اساسی اتخاذ و دنبال شود.
وی افزود: البرز هاب  فناوری های نوین کشور است بنابراین فرصت های فراوانی برای توسعه این مهم دارد چراکه در کشور شناخته شده است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz