بهره مندی البرز از آب سدها بیشتر می شود

بهره مندی البرز از آب سدها بیشتر می شود
شناسه خبـر : ۱۱۰۷۷۶ شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲

استاندار البرز اعلام کرد: با اجرای طرح رینگ سراسری آبرسانی استان ، میزان بهره مندی ساکنان البرز از آب سدهای این استان بیشتر خواهد شد.

« مجتبی عبداللهی » روز شنبه در آیین کلنگ زنی طرح  جامع و سراسری  آبرسانی استان البرز در شهرستان اشتهارد افزود: اکنون ۷۵ درصد آب َآشامیدنی مردم استان البرز از سفره های زیر زمینی و ۲۵ درصد از سدهای کرج و طالقان تامین می شود که با اجرای آبرسانی سراسری  میزان بهره مندی از آب های سطحی بیشتر می شود.

استاندار البرز اظهار داشت : نیازهای مختلف  مردم استان البرز  احصا شده و برای رفع آنها برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

وی ادامه داد :  انتظار می رود با اجرای طرح آبرسانی سراسری البرز ، مشکل آب  آشامیدنی مردم شهرستان اشتهارد و شهرجدید مهستان ( شهر جدیدهشتگرد)  برطرف شود چرا که ظرف مدت کوتاهی به بهره برداری خواهد رسید.
استاندار البرز افزود: درصدد هستیم با تکمیل رینگ آبرسانی استان و سهمیه و حق آبه البرز از محل سدهای طالقان و امیرکبیر افزایش یابد و برای این منظور دستور لازم را نیز در سفر رییس جمهور به البرز دریافت کرده ایم.
وی  گفت: باید با پیگیری های مجدانه مسوولان مربوطه، این امر محقق شود تا در دولت مردمی سیزدهم بتوانیم تمامی مشکلات مردم را با تلاش شبانه روزی و نگاه انقلابی و جهادی حل کنیم.
وی افزود: باید موانع را یکی پس از دیگری از سر راه برداریم و اطمینان دارم در سایه انسجام و وحدت این اهداف توسعه ای استان به مقصود می رسد؛ موضوعات مهمی در استان وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود و رضایتمندی مردم در شهرستان های استان باید افزایش یابد.

عبداللهی  از مدیران دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان خواست  با مردم دیدار داشته باشند و باید به خواسته ها و مطالبات مردم توجه شود و برای حل آنها برنامه محور حرکت و برنامه ریزی کرد.
استاندار البرز گفت: در شرایط کنونی که دولت سیزدهم با شهامت برای جراحی اقتصادی به نفع مردم وارد میدان شده باید همراه باشیم و با کار جهادی موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.
وی افزود: اشتهارد با استقرار صنایع مهم و بزرگ دارای ظرفیت های فراوانی است که به طور قطع با تلاش هایی که اکنون مضاعف شده، شاهد تحولات بزرگی در این شهرستان خواهیم بود.

طرح آبرسانی به شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد و اشتهارد به طول ۶۲ کیلومتر با اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان امروز با حضور استاندار البرز آغاز شد که با اجرای این طرح آب آَشامیدنی این مناطق تا سال ۱۴۳۰ تامین خواهد شد.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz