درجلسه کمیته استانی تبصره 18قانون بودجه مطرح شد؛

اعطای تسهیلات تبصره 18 با هدف ترغیب اشتغالزایی در استان البرز

اعطای تسهیلات تبصره 18 با هدف ترغیب اشتغالزایی در استان البرز
شناسه خبـر : ۱۱۰۷۳۰ دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

تسهیلات تبصره 18 با هدف ترغیب اشتغالزایی در استان البرز اعطا می شود.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز در جلسه کمیته استانی بررسی بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 که با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری البرز و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و سرپرستان امور شعب بانکهای استان در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد؛ گفت: اعطای تسهیلات تبصره 18 با هدف ترغیب اشتغالزایی در استان البرز انجام شود. 

، در این جلسه رضا جعفری مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز با بیان مطلب فوق افزود: ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از 8.3درصد به 7درصد از جمله دغدغه های استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان البرز می باشد که امید است با تلاشها و پیگیری های مستمر مدیران دستگاه های اجرایی استان البرز شاهد کاهش نرخ بیکاری استان در سال جاری باشیم. 

وی افزود: ما باید تولیدکنندگان و صاحبان طرحهای تولیدی را ترغیب نماییم تا با هدف ایجاد اشتغال در سطح استان نسبت به دریافت تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 اقدام نمایند. 

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز از مدیران دستگاه های اجرایی و بانکهای استان خواست تا گزارش وضعیت پروژه های مصوب در کمیته استانی جهت دریافت تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه را پیش و پس از پرداخت تسهیلات بانکی به دبیرخانه کمیته مذکور که در اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان البرز مستقر می باشد؛ ارائه کنند. 

در ادامه این جلسه، هامان حسینی مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری البرز بر لزوم ارائه افق صادراتی سالانه توسط تولیدکنندگان و نیز نظارت دستگاه های اجرایی استان بر ارقام ارائه شده در افق صادراتی تولیدکنندگان تاکید کرد.

 وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر انجام پروژه های دانش بنیان در سال 1401و با عنایت به اینکه استفاده از دانش های نوین در کسب و کار از جمله شاخص های اصلی توسعه می باشد؛ از دستگاه های اجرایی استان البرز خواست تا به محقق شدن موضوع اقتصاد دانش بنیان بیش از پیش توجه نمایند. م

دیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری البرز به پتانسیل های استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و افزود: استانداری البرز در حوزه گردشگری به دنبال تهیه و تدوین طرح جامعی است تا بتوان از تمامی پتانسیلهای استان اعم از کویرگردی، بوم گردی و پیست اسکی دیزین بطور همزمان استفاده نمود. وی همچنین خواستار توجه بیشتر به طرحهای ارائه شده در حوزه کسب و کارهای خرد و کلان در حوزه صنایع دستی استان البرز شد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz