ورزشکار البرزی به اردوی انتخابی تیم ملی پتانک دعوت شد

ورزشکار البرزی به اردوی انتخابی تیم ملی پتانک دعوت شد
شناسه خبـر : ۱۱۰۷۲۳ دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱

رییس هیات ورزشی بیماری های خاص و پیوند اعضا البرز گفت: یکی از بانوان ورزشکار این استان به نخستین مرحله از اردوی انتخابی تیم ملی پتانک برای شرکت در رقابت های جهانی پیوند اعضا به میزبانی استرالیا دعوت شد.

«رضا رودگرافزود: مهری پور افروز ورزشکار البرزی به این اردوی انتخابی دعوت شده و در صورت تائید نهایی به این رقابت ها که در سال ۲۰۲۲ در کشور استرالیا برگزار خواهد شد، اعزام می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به شرایط خاص ورزشکاران این هیات در شرایط کرونایی شاهد تعطیل شدن بخش زیادی از فعالیت های ورزشی بودیم، اظهار داشت: با بهتر شدن شرایط امروز شاهد حضور دوباره این ورزشکاران به عرصه ورزش هستیم و به صورت یک روز در میان ورزشکاران در حال انجام تمرینات خود هستند.

رودگر با بیان اینکه بیماری های تالاسمی، هموفیلی، دیابت، دیالیز، پیوند اعضا و ام اس تحت پوشش هیات ورزشی بیماران خاص این استان هستند ، تصریح کرد: حدود ۵۰۰ ورزشکار طی این چهار سال در البرز شناسایی و تحت پوشش هیات قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: همچنین در همین مدت موفق شدیم تا چهار ورزشکار در رشته های دو ومیدانی و اسکواش را به تیم های ملی معرفی کنیم.

 تیم‌های ملی پیوند اعضای کشورمان خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی که فروردین ماه سال آینده به میزبانی شهر "پرث" در کشور استرالیا برگزار می‌شود، آماده می‌کنند.

پتانک یک رشته ورزشی تمرکزی فرانسوی است که فدراسیون بین‌المللی آن ١٠٨ سال پیش تاسیس و پس از گذشت سال‌ها فعالیت سرانجام در سال ١٩٨٦ توسط کمیته بین المللی المپیک (آی. او. سی.) شناسایی و رسمیت یافته که این رشته از سال ۱۳۸۸ در ایران فعال شده است.

در ورزش پتانک بازیکنان باید یک توپ فلزی توخالی را که جزو اصلی این بازی است، به توپ چوبی (جک) بزنند و اگر توپشان هم اصابت نکرد، باید تلاش کنند که توپ در فاصله بسیار نزدیکی از آن قرار گیرد.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz