دادخواه شهردار آبیک:

ضرورت توجه به سیما و منظر شهری

ضرورت توجه به سیما و منظر شهری
شناسه خبـر : ۱۱۰۷۱۴ یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴

توجه به سیما و منظر شهری از جمله موارد مهم و ضروری است که همواره در تمامی شهرها باید مورد توجه قرار گیرد چرا که تاثیر به سزایی در نشاط شهروندی و همچنین اقتصاد شهری دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک دکتر دادخواه شهردار آبیک در جلسه ای که با مسوولان برخی از واحدهای این شهرداری برگزار شد ضمن بیان این مهم اظهار کرد: متاسفانه این امر در سال های گذشته در این شهر مغفول مانده و باید نگاه جدی در حوزه فضای سبز، سیما و منظر شهری و همچنین مبلمان شهری در این شهر بوجود آید.

 

دادخواه ادامه داد: متاسفانه شهرداری آبیک از توان بالایی برای ایجاد همه این کاستی ها برخوردار نیست اما در تلاش هستیم بتوانیم در این بخش ها فعالیت ها را برنامه ریزی و اجرایی نماییم تا شهر از چهره کنونی خود خارج شود.

 

وی افزود: در این زمینه ایجاد المان های شهری در معابر و پارک ها، ورودی های شهر، ایجاد مبلمان شهری متفاوت و خلاقانه ، توجه به بهبود فضای سبز در دستور کار این شهرداری قرار گرفته است .

 

این مسوول تصریح کرد: حضور سازمان های مردم نهاد در بخش فضای سبز و همچنین همراهی شهروندان در ایجاد فضای مطلوب شهری بدون شک تاثیر به سزایی دارد و می تواند چهره زیباتری به شهر آبیک اهدا نماید.

 

شهردار آبیک بیان کرد: ما به عن.ان خادمان مردم در مدیریت شهری با تمام وجود خود تلاش خواهیم کرد که تحولات قابل مشاهده و لمس برای شهروندان باشد اما از دیگر سو وقتی در هر برهه ای مردم پای کار آمدند امور با شوق و سرعت بیشتری پیش رفت .

 

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم سمت و سوی بهتر و نظم داری به چهره شهری این شهر بدهیم اما با توجه به کاستی های بسیاری که از گذشته وجود داشته و زیرساخت ها کمتر مهیا است در صدد هستیم با استفاده از ظرفیت تمام بخش ها حرکت در این مسیر را سرعت بیشتری دهیم.

 

عباس دادخواه گفت: ساماندهی ورودی شهر از سمت اتوبان تهران- قزوین نیز شروع شده است و در تلاش هستیم بتوانیم منظر بهتری را در بخش ورودی های شهر ایجاد نماییم.

 

وی اظهار کرد: همچنین پروژه کاشت گل های فصلی نیز شروع شده و همکاران ما در فضای سبز مشغول فعالیت در این زمینه هستند.

 

این مسوول در اخر خبر داد: در زمینه مبلمان شهری نیز تعدادی مبلمان شهری در حال تهیه است که تلاش شده است در انتخاب آن جاذبه های شهری مورد لحاظ قرار گیرد.


نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz