جهان اسلام باید یک رسانه مستقل داشته باشد

جهان اسلام باید یک رسانه مستقل داشته باشد
شناسه خبـر : ۱۱۰۶۴۳ پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: باید جهان اسلام یک رسانه مستقل داشته باشد که مدیریت آن با مسلمین باشد.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانیدر آستانه روز جهانی قدس در دیدار با جمعی از اساتید، روحانیون و ائمه جماعات نمازخانه‌ها و حسینیه‌های اهل سنت استان البرزافزود: متاسفانه رسانه جهان اسلام دست ابرقدرت‌هاست و آن‌ها نیز به میل و سلیقه خود ما را معرفی می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم دشمن‌شناسی دقیق در بین مسلمین، بیان داشت: قرآن کریم به‌دقت و به‌صورت جامع دستورالعمل شناسایی، سیاست‌گذاری، مقابله و دفع دشمنان را به ما آموزش داده است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه امروز دشمن علاوه بر جنگ سخت مانند بمب‌گذاری‌ها، حادثه‌های تروریستی جنگ همه‌جانبه نرمی را آغاز کرده گفت: دشمن در این جنگ نرم همه‌جانبه مدیریت افکار می‌کند و به خصوصه در مرحله اول با دین کار دارد و سپس به اسلام و غیر اسلام و درنهایت به شیعه و سنی می‌پردازد که برای هرکدام نیز طرح و برنامه‌ای مستقل دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به ممنوعیت ورود نمادهای مذهبی در دانشگاه‌های بعضی کشورهای غربی اشاره کرد و ادامه داد: این ممنوعیت ورود نمادهای مذهبی صرفا مربوط به مسلمان‌ها یعنی چادر و روسری نیست بلکه با نمادهای سایر ادیان مانند یهودیت نیز مقابله می‌کنند بنابراین هدف اصلی دشمن مقابله با اصل دین است.

وی با تاکید بر اینکه در جنگ نرم هدف دشمن تغییر باورها است،افزود: همه ما به‌عنوان عضوی از جهان بزرگ اسلام موظفیم تا به اطرافیان و مستمعین خود دشمن پیدا و پنهان را معرفی و آن را به‌خوبی برایشان تبیین کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تاکید کرد: گفتمان وحدت در حال شکل‌گیری است و غیر از ایام ولادت رسول الله(ص) که به‌عنوان هفته وحدت نام‌گذاری شده است، روز قدس یکی دیگر از مواردی است که وحدت جهان اسلام را احیا کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با بیان اینکه روز قدس یک مساله فرای جهان اسلام است، افزود: امروز حتی در کشورهای غربی و اروپایی کسانی که با صهیونیست و تفکر آن مبارزه می‌کنند این روز را گرامی می‌دارند و حرکت‌دارند.

وی بابیان اینکه روز قدس امسال به خاطر شیطنت‌های اخیر صهیونیست‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، گفت: خوب است برادران اهل سنت بالباس ظاهری خود در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا کنند تا نشان‌دهنده وحدت مسلمین باشد.

 در این نشست صمیمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید؛ اساتید، روحانیون و ائمه جماعات نمازخانه‌ها و حسینیه‌های اهل سنت استان البرز به بیان فعالیت‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند و بر لزوم حفظ وحدت در بین جامعه مسلمین تاکید کردند.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz