تغییر برنامه حرکت قطارهای تندرو در خط پنج مترو تهران

تغییر برنامه حرکت قطارهای تندرو در خط پنج مترو تهران
شناسه خبـر : ۱۱۰۴۷۶ سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷

اعزام‌های قطارهای نیمه تندرو مستقل ایستگاه کرج به سمت صادقیه که در ساعت ۶:۳۵ و ۷:۱۵ انجام و اعزام‌های تندرو ۱۷:۲۷ و ۱۸:۲۷ ایستگاه ارم سبز به سمت کرج - گلشهر، از ۲۱ فروردین ماه (تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت)، حذف شده است.

از روز گذشته، بسیاری از مسافرانی که از کرج قصد سفر به تهران را داشتند برخلاف برنامه قبلی، موفق نشدند با قطارهای تندرو به مقصد برسند و با تغییر زمانبندی، به ناچار با قطارهای عادی به تهران رفتند.

علی رغم اینکه جزئیات تغییر برنامه اعزام قطارهای تندرو از ایستگاه‌های کرج و ارم سبز در خط (۵ متروی تهران و حومه) از چند روز گذشته اطلاع رسانی شده بود، ولی برخی از مسافران از این تغییر بی خبر بوده و همین شائبه‌ای در خصوص حذف دائمی اعزام این قطارها ایجاد کرده بود.

هر چند مدیریت ایستگاه‌های کرج و ارم سبز در خط ۵ از طریق شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه انجام می‌شود و مدیریت و نظارت بر چگونگی فعالیت این ایستگاه‌ها در حیطه وظایف سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج نیست ولی شهرداری بر حسب وظیفه ذاتی خود در خصوص رفع دغدغه شهروندان و با هدف شفاف سازی در خصوص تغییرات ایجاد شده در حرکت قطارهای تندروی این خط، پیگیری لازم را انجام و در نهایت این پاسخ را از شرکت بهره برداری متروی تهران دریافت کرده است:

 به‌منظور انجام تعمیرات اساسی (اورهال)، به‌روزرسانی فناوری به‌ کار رفته در تجهیزات ثابت و متحرک و افزایش ایمنی ترافیک قطارها در خط ۵ متروی تهران که منجر به سرویس‌دهی منظم، حرکت به‌موقع قطارها و همچنین کاهش زمان سیر در این خط می‌شود؛ از ۲۱ فروردین ماه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت، اعزام‌های نیمه تندرو مستقل ایستگاه کرج به سمت صادقیه که در ساعت ۶:۳۵ و ۷:۱۵ انجام می‌شد و اعزام‌های تندرو ۱۷:۲۷ و ۱۸:۲۷ ایستگاه ارم سبز به سمت کرج - گلشهر حذف شده است.

بر اساس این برنامه‌ریزی، اعزام سایر قطارهای خط ۵ طبق زمان‌بندی اعلام‌شده و بدون تغییر انجام می‌شود.

مسافران برای اطلاع از آخرین برنامه حرکت قطارها می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت به نشانی metro.tehran.ir مراجعه کنند.

بنابراعلام مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفتنی است، شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خود را موظف به فراهم آوردن امکان سفر ایمن و ارائه خدمات رضایت‌بخش به شهروندان می‌داند و در مسیر انجام تعمیرات اساسی این ناوگان (اورهال)، نیازمند همراهی مسافران عزیز است.


نویسنده : فرزانه سیداسحقی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz