رئیس جمهور سفر استانی خود در البرز را به پایان رساند

رئیس جمهور سفر استانی خود در البرز را به پایان رساند
شناسه خبـر : ۱۱۰۴۳۷ شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲

رئیس جمهور در نوزدهمین سفر استانی خود به البرز پس از برگزاری نشست ها و بازدیدهای مختلف البرز را به مقصد تهران ترک کرد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی و هیات همراه در این سفر امید آفرین، ضمن دیدار با قشرهای مختلف مردم به  بررسی نیازها و مشکلات مردم استان پرجمعیت البرز پرداختند.

تعدادی از معاونان رئیس جمهور و وزرا ، معاونان وزارتخانه ها و سازمان های کشوری در این سفر آیت الله رئیسی را همراهی کردند.

دیدار با خانواده های معظم شهدا،روحانیون و نخبگان و بازدید از پروژه قطارشهری کرج، حضور در خوابگاه دانشجویان دانشگاه خوارزمی و صرف افطاری در جمع دانشجویان پسر این دانشگاه، حضور در نشست شورای اداری استان و حضور در جمع خبرنگاران از برنامه های سفر رئیس جمهور به استان البرز بود.

تعدادی از معاونان رئیس جمهور و وزرا به نمایندگی از آیت الله رئیسی به شهرستان های تابعه استان البرز سفر کردند که وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بازدید های خود را از صبح پنجشنبه در این استان آغاز کرد و ۶ وزیر دیگر از بعد از ظهر این روز  در شهرستان های تابعه استان به عنوان نماینده رئیس جمهور حضور یافتند.

نمایندگان رئیس جمهور با سفر به شهرستان ها به بررسی مشکلات مردم و نیازهای این مناطق پرداختند.

تکمیل ۲ بزرگراه شمالی و جنوبی استان البرز برای کاهش ترافیک ، تکمیل خط ۲ قطار شهری کرج ، اتخاذ راهکارهای علمی و عملی برای کاهش آلودگی هوای استان ، صیانت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از تخریب آنها توسط سودجویان ، حمایت بیشتر از تولید کنندگان و صنایع استان ، تسریع در بازسازی و مقاوم سازی ۲ هزار هکتار بافت فرسوده شهری ، تامین آب آشامیدنی ، توسعه مراکز بهداشتی و درمانی ، توسعه مراکز آموزشی ، ورزشی و فرهنگی و کمک به اشتغال جوانان از جمله مواردی است که مردم استان البرز از دولت سیزدهم تقاضای بررسی و اقدام مناسب را کردند.

در این سفر پس از بررسی مشکلات و مسایل مختلف استان، مصوبات مختلفی در حوزه های ورزشی، درمانی، آموزشی و کشاورزی انجام شد که بیشترین اعتبارات به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خرداد ماه سال ۸۹ با هفت شهرستان تابعه از استان تهران منفک و به عنوان استان سی و یکم کشور شناخته شد.

رئیس جمهور در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم  از بعداز ظهر پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه میهمان استان البرز بود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۸ استان شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مازندران و مشهد سفر کرده است.


نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz