۱۰۰مگاوات به ظرفیت برق منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز افزوده می شود

۱۰۰مگاوات به ظرفیت برق منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز  افزوده می شود
شناسه خبـر : ۱۱۰۰۵۶ دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز گفت: در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از رویکردهای اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ۱۰۰ مگاوات در آینده نزدیک به ظرفیت برق این منطقه افزوده می شود.

« نادر ثناگو مطلق»  افزود: با توجه به اینکه یکی از زیر ساخت های مورد نیاز برای ایجاد این شبکه تامین برق مورد نیاز سرمایه گذاران است به همین منظور این منطقه در نظر دارد تا در راستای تکمیل تحقق شبکه ملی اطلاعات زنجیره اجرایی شدن این مهم را تکمیل نماید.

 وی اضافه کرد: به همین منظور یکی از برنامه ها توسعه زیر ساخت ها در بخش برق است که در این خصوص مذاکرات و نشست هایی با حضور وزرای ارتباطات و نیرو برگزار که مقرر گردیده ۱۰۰ مگاوات به شبکه برق منطقه ویژه اقتصادی  پیام افزوده شود.

ثناگو مطلق تصریح کرد: افزایش ظرفیت برق منطقه در سه گام کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیش بینی شده که در گام نخست ۳۰ مگاوات، میان مدت ۵۰ و بلند مدت ۱۰۰ مگاوات مقرر شده که در این منطقه ایجاد شود.

وی ادامه داد: ۱۰۰ مگاوات  برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در پیام محدوده ۱۰۰ هکتاری با هدف سرمایه گذاری برای تولید گوشی های هوشمند، تجهیزات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات و مراکز دیتا سنتر در این منطقه در نظرگرفته شده است.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می‌شود. فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می‌کند، ضمن اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در آن مستقر شده است.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz