نگاه راهبردی به مقوله‌های فرهنگی و اجتماعی نظام دانشگاهی لرستان

نگاه راهبردی به مقوله‌های فرهنگی و اجتماعی نظام دانشگاهی لرستان
شناسه خبـر : ۱۰۹۸۲۷ سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان گفت: هم‌اندیشی بین دانشگاه‌های استان را باید افزایش داد.

به گزارش گروه استان‌های موج خبر، محمد حیاتی در نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لرستان که به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: باید نگاه راهبردی و استراتژیک به مقوله‌های فرهنگی و اجتماعی نظام دانشگاهی استان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: هم‌اندیشی بین دانشگاه‌های لرستان را باید افزایش داد و از خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها در زمینه راهکارها استقبال کنیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: بایستی یک کارگروه هماهنگی و انسجام ویژه برنامه‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان تشکیل شود.

حیاتی اضافه کرد: باید براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، دنبال تحقق کامل مفهوم مهندسی فرهنگی برویم؛ به این معنی که ابتدا یک آسیب‌شناسی دقیق از حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها انجام بدهیم و بعد براساس ارائه‌ی راهکارها، یک نقشه راه استراتژیک تهیه و اجرا کنیم.

وی بیان کرد: باید براساس مخاطب‌سنجی، راهکارهای کاربردی ارائه بدهیم؛ مثلاً برای جامعه مخاطب دانشجو، راهکارها و راهبردهای مختص فضای دانشجویی تهیه و اجرا شوند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان با بیان اینکه هر راهکاری باید متناسب با جامعه هدف، باشد، افزود: تهیه نقشه راه در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نباید براساس سلیقه‌گرایی و احساسی تهیه شوند؛ بلکه باید از روش‌ها و چارچوب‌های علمی در این زمینه استفاده شود.

حیاتی ادامه داد: در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان لرستان، بهتر این است که برنامه‌های دارای محتوای مشترک (مثلاً برنامه‌های مناسبت‌محور)، به‌صورت مشارکت جمعی و هماهنگ مراکز آموزش عالی استان، اجرا شوند.

گفتنی است در این نشست، معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان، دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات فرهنگی و اجتماعی با تأکید بر ارائه نقطه‌نظرات درباره برنامه‌های مختلف دهه مبارک فجر، بیان کردند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz