کد خبر: ۲۸۷۰۰
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶
تعداد بازدید:4447
صفحه نخست » ورزش

برای چهارمین بار؛

ایران قهرمان کشتی فرنگی نوجوانان جهان شد

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران برای چهارمین بار در رقابت های جهانی بلغارستان بعنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش شهروندالبرز ، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان روزهای یازدهم تا سیزدهم مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب چهار مدال طلای امیررضا ده بزرگی در وزن ۴۸ کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن ۵۱ کیلوگرم، رضا ساکی در وزن ۷۱ کیلوگرم و شاهرخ میکائیلی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم با اقتدار و برای چهارمین بار به عنوان قهرمانی دست یافت.

پس از تیم ایران تیم های آذربایجان و روسیه به ترتیب با ۱۲۳ و ۹۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران نوجوان ایران به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم مهدی احدی زناب پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر رناتو عثمان اوویچ از کرواسی را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل چورگیتا شول از رومانی با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. احدی زناب در این دیدار مقابل ساماتبک ایزیمگالی از قزاقستان با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی نیز مقابل فرید سادیخلی از آذربایجان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم در مصاف با اولگ خلیل اف از اوکراین با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر از سد علی بک امیراوف از روسیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل یربول کامالیف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ده بزرگی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر یک ضیاء باباشوف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم سعید اسماعیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم کومی ساوادا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد ارشد از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله ادموند نازاریان از بلغارستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر یک المیر علی یف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد عباس پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل سوران آقاجانیان از ارمنستان پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عمر بودایف از روسیه با نتیجه ۱۴ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس مقابل کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت و دوازدهم شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد رأفت رشید از بلغارستان گذشت وی در دور دوم مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. سهرابی در این مرحله مقابل الکساندر گورالی از مولداوی با نتیجه ۴ بر ۴ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اسکوراتوف از روسیه با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. سهرابی در این دیدار مقابل نیکا برولادزه از گرجستان با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم حجت رضایی در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر الکساندر سولووی از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر از سد گئورگیوس بارابانوس از سوئد گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. رضایی در این مرحله خاسی حسن لی از جمهوری آذربایجان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل شروز اوچیلوف از تاجیکستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۸ مقابل آرمان خاچیکیان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم رضا ساکی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر داتا چخایدزه از گرجستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۴ و ضربه فنی ایون دوسوفتی از رومانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رئوف عبداله علی اف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. ساکی در این مرحله الکساندرین گوتو از مولداوی را در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر ۶ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی استفان استارودوبتسیف از روسیه را با نتیجه ۴ بر یک از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم کامران ارقش در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۲ از سد یوسوف قولباشی از ترکیه گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر ریونوسوکه کاوا ایچی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر صفر احمد باتاژیف از روسیه را پشت سرگذاشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ارقش در این مرحله در مصاف با میکیتا الیکسیف از اوکراین با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدا رده بندی شد. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل ویگن نازاریان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم سعید کریمی زاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر خالد حسن از مصر را شکست داد. وی در دور بعد مقابل محمد اولویف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، کریمی زاده به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ تیلر هانا از آمریکا را مغلوب کرد اما در دور بعد کشتی را با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل ریچارد کارلسون از استونی واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم شاهرخ میکائیلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر گریگوریوس کونتوونیسیوس از یونان را شکست داد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر شویی کاوامورا از ژاپن را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل آدولف بازو از مجارستان با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. میکائیلی در این دیدار در مصاف با رازمیک کوردیان از ارمنستان با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۴۵ کیلوگرم: ۱- سامات بیک ایزیمگالی (قزاقستان) ۲- اسدبک بهرام اف (ازبکستان) ۳- تامازی گلونتی (گرجستان) و فرید سادیخلی (آذربایجان) ۵- مهدی احدی زناب (ایران)

۴۸ کیلوگرم: ۱- امیررضا ده بزرگی (ایران) ۲- ضیا باباشوف (آذربایجان) ۳- یربول کمالیف (قزاقستان) و روپین (هند)

۵۱ کیلوگرم: ۱- سعید اسماعیلی (ایران) ۲- المیر علی یف (آذربایجان) ۳- ولادمیر ویتوویچ (اوکراین) و ادموند نازاریان (بلغارستان)

۵۵ کیلوگرم: ۱- نیهات ممدلی (آذربایجان) ۲- پراوین پاتیل (هند) ۳- فیروز میرزا رجب اف (تاجیکستان) و ابرار آتابایف (ازبکستان) ... ۱۲- سجاد عباس پور (ایران)

۶۰ کیلوگرم: ۱- ماکسیم اسکوراتوف (روسیه) ۲- مرت ایلبارش (ترکیه) ۳- نیکا برولادزه (گرجستان) و آرمان واردانیان (ارمنستان) ۵- سید دانیال سهرابی (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- دمیتری بونکا (بلاروس) ۲- شروز اوچیلوف (تاجیکستان) ۳- آرمان خاچیکیان (ارمنستان) و آتیلا توسماگی (مجارستان) ۵- حجت رضایی (ایران)

۷۱ کیلوگرم: ۱- رضا ساکی (ایران) ۲- استپان استارودوبتسیف (روسیه) ۳- فورکان تاش (ترکیه) و الکساندرین گوتو (مولداوی)

۸۰ کیلوگرم: ۱- میکیتا الکسی اف (اوکراین) ۲- گابریل لوپاسکو (مولداوی) ۳- ماکسات سایلاو (قزاقستان) و ویگن نازاریان (ارمنستان) ۵- کامران ارقش (ایران)

۹۲ کیلوگرم: ۱- لاچین والی اف (آذربایجان) ۲- موحامد اولویف (روسیه) ۳- ریچارد کارلسون (استونی) و اوکتای دمیر (ترکیه) ... ۷- سعید کریمی زاده (ایران)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- شاهرخ میکائیلی (ایران) ۲- رازمیک کوردیان (ارمنستان) ۳- مته گوکادزه (گرجستان) و آدولف بازو (مجارستان)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۴۸ امتیاز ۲- آذربایجان ۱۲۳ امتیاز ۳- روسیه ۹۹ امتیاز ۴- قزاقستان ۷۳ امتیاز ۵- ارمنستان ۷۳ امتیاز ۶- ترکیه ۷۰ امتیاز ۷- هند ۶۳ امتیاز ۸- گرجستان ۶۳ امتیاز ۹- اوکراین ۶۲ امتیاز ۱۰- ازبکستان ۴۹ امتیاز

برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید

نظرات شما

 

  • بخش نظرات تنها برای ارائه نظرات شما در رابطه با همین مطلب می باشد و نظرات متفرقه حذف خواهند شد.
  • لطفاً از نوشتن متن های تبلیغاتی و یا توهین آمیز خودداری فرمایید.
  • نظرات شما پس از تایید مدیریت وبسایت قابل نمایش خواهد بود لطفاً در ارسال نظرات صبرداشته باشید
  • قبل از ارسال نظرات خود قوانین سایت را مطالعه بفرمایید